Piparkoogimaja vorm

Vaalige tainas otse küpsetuspaberile et kogu raam oleks kaetud ning vajutage jäljend taignasse.Eemaldage üleliigne tainas. Tehke kaks komplekti elemente.Kui te ei soovi 2-te ust võite ühel elemendil ukse alles jätta. Põhjaks võite teha tüki vormi välisääre mõõdus. Kui soovite akendele klaase ,siis lisage enne ahju panekut akna avasse pool klaas (lutsu) kommi ning pintseldage tainas klopitud munaga. Kokkujootmiseks sobib tume šokolaad.

eesti keeles

Baromeetri seadistus

Baromeeter on mõõteriist ja vajab seadistamist. Ostes baromeetri peab seda kindlasti kalibreerima ehk õigeks ajama ! Transpordiga võib osuti olla nihkunud korrektselt näidult.

Kuidas seadistada baromeetrit?

Selleks helistage kohalikku ilmajaama või vaadake internetist ning uurige välja õhurõhu näit just selles mõõdustikus mida näitab teie baromeeter.Baromeetri taga olevast kruvist keerake ettevaatlikult seier õigele näidule .Seda peab tegema ühe korra .

eesti keeles

Valurauast toidunõud

Valurauast potid/pannid on üldjuhul vabrikust tulles töödeldud seespidiselt õliga.

Seega ärge kunagi peske malm potte/panne pesuainega! See eemaldab kaitsva õlikihi ja teie pann hakkab põhja kõrvetama.

Peske valurauda kuuma vee ja harjaga.Alati kuivatage nõud peale pesu rätiku või köögipaberiga ja määrige kuiv pind üle õlise paberiga.

Malm nõud ei ole ka mõeldud toidu hoidmiseks.Peale toidu valmimist tõstke roog teise nõusse ning peske koheselt kasutatud nõu. Laske vesi korraks potis/pannis keema ja peske nõudepesuharjaga puhtaks. 

Korralik malmnõude hooldamine muudab nende kasutusea väga pikaks!

eesti keeles

Roostevabad potid

Roostevabast terasest pott võib minna põhjast plekiliseks, kui Te lisate soola külma vette.

Ehk siis... hea ja õige on lisada sool keevasse vette.

Kui aga plekid on juba tekkinud valage potti kerge äädika või veiniäädika lahus ja laske seista pool tundi ning peske seejärel pesuainega.

Ärge kunagi kuumutage tühja pott tugeval tulel ! Mustast pakeliidist nuppude ja käepidemetega potte soovitame pesta käsitsi. Pakeliit läheb masinpesul rabedaks ning kaotab om ilusa värvi.

eesti keeles